Прес-центр

ЕКСПЕРТ ВІДКРИВ СЕКРЕТ УСПІШНОГО ВИСТУПУ АДВОКАТА

 

 

У Рівному відбувся семінар «Публічна промова як обов’язок адвоката». Спікером заходу був голова правління ПРаТ «Одеська кіностудія», експерт з питань місцевого самоврядування, громадський діяч, правозахисник, адвокат Андрій Осіпов.

Експерт розповів про основні види промов – у суді, в представницьких органах, на зібраннях, перед ЗМІ.

«Усі ці види виступів відрізняються і ви повинні знати, як себе поводити у кожній ситуації. При цьому важливо звернути увагу на свій голос, він повинен бути впевненим і чітким, трішки сповільнюйте мову аби вас краще розуміли. Час від часу змінюйте інтонацію»,- зауважив Осіпов.

Він наголосив, що до будь-якої промови варто ретельно готуватися. Для цього важливо проаналізувати вікову категорію, рід занять, місце проведення заходу (локацію). Якщо ви готуєте презентацію, відповідно перед початком заходу обов’язково її перегляньте. Не тримайте руки у кишенях під час виступів. А ще різні дрібниці на кшталт ключів, монет чи інших речей, які можуть під час рухів дзеленчати.

Кілька «лайфхаків» для юристів від Осіпова:

- Якщо ви повинні виступати перед обуреним натовпом ніколи не намагайтеся його переконати, це безглуздо. Краще оберіть одну людину і висловіть їй свою позицію.

- Із представниками ЗМІ говоріть зрозуміло людською мовою, а не термінологією перераховуючи норми законів. Ваші коментарі повинні бути чіткими, лаконічними і доступними, тоді їх не будуть «вирізати». Якщо ж є можливість підготувати текстовий варіант коментаря, то краще так і зробіть.

- Під час зустрічей із професійними товариствами ви повинні проаналізувати хто вони такі: юристи, ІТ спеціалісти, судді чи працівники органів державної влади. На основі цих даних ви зможете підготувати свій виступ якісно.

- Не рекомендую «заливати» хвилювання заспокійливим. Ваші емоції повинні бути живими.

- Не варто сваритися з аудиторією. Розумійте, що людина яка задає запитання уособлює всю аудиторію.

-У жодному разі не перебивайте автора запитання поки він його задає, навіть якщо ви знаєте про що мова. Зробіть паузу на 30 секунд і тоді відповідайте.

- Під час ранкових виступів краще застосовувати більше аргументів, ввечері навпаки дієвіше емоції.

- Якщо перед вами виступав «токсичний» попередник, який вивів аудиторію, не ставайте на його місце. Якщо ваше місце за трибуною – хоча б змініть позу.

- Якщо виступ завершився і не лунають запитання, тоді спровокуйте аудиторію самі. Навівши приклади типових запитань на дану тему.

- Аналізуйте лише свої успішні виступи, а не помилки.