Прес-центр

Експерт: через узурпацію влади чиновниками Кременчука можна відкривати кримінальне провадження

 
Експерт: через узурпацію влади чиновниками Кременчука можна відкривати кримінальне провадження

Осіпов лишень прочитав Регламент міської ради та Статут громади: «Я не кажу, що це винахід вашого мера. Але те, що він цьому навчився і цю гидоту приніс сюди, означає що узурпація влади з’їдає як молодих політиків, так і старих».

Експерт Інститут політичної освіти Андрій Осіпов під час  зустрічі із журналістами та активістами  зауважив, що відносно кременчуцьких чиновниках,  які розробляли Статут громади міста та Регламент міської ради, можна почати кримінальне провадження за зловживання владою. Крім того,  існує  питання  про перевищення влади представниками мерії.

За словами експерта, у нього складається враження, що міський голова, його команда та союзники-депутати умисно та цілеспрямовано узурпували владу у своїх руках у протизаконний спосіб.

Журналіст Кременчуцької газети запитав спеціаліста, чи можна відносно чиновників мерії відкрити кримінальне провадження з цього приводу.

Осіпов відповів, що з технічної точки зору це можливо: з 2012 року повідомлення про порушення мають вноситися до ЄРДР і далі починається розслідування, але слідчі, як правило, не вносять навіть дані в ЄРДР.

В даному випадку видається за краще йти до суду. Але у той самий час найкращий спосіб - це контролювати та силами громадськості вносити зміни.

«Регламент (міської ради – ред..) є одним з найгірших, який я бачив останнім часом, а регламентів я побачив чимало. Але питання навіть не в його юридичній техніці, або юридичних помилках, з яких  я покепкував, але намагався бути коректним.

Питання в тому, що він містить явний ухил в бік міського голови із забезпечення централізації влади, місцева рада має працювати на конкурентних засадах. 

Там мають бути і колегіальні рішення ради і виконкому, а міський голова позбавлений можливості приймати рішення, він повинен зі своїми підлеглими готувати ці рішення і приносити їх в раду, або у виконком.

Частину рішень в регламенті прописані так, що роблять або неможливим їх прийняття з боку опозиції чи ініціювання депутатських корпусів або встановлюють надмірний поріг повноважень.

Тому в даному випадку це є узурпація влади, документально підтверджена, адже цей документ готував міський голова з його підлеглими. 

Коли я ознайомився з його текстом, а також порівняв його зі Статутом територіальної громади, що ухвалювався, прийнятим у 2016 році, мені стало зрозуміло, що це цілеспрямована дія. 

Бо можна помилитися в одному, в другому тексті, але якщо вони перекликаються між собою - і Статут територіальної громади, і регламент, і там все в бік міського голови накручено, все в бік чиновників докручено, то, вибачте, я вважаю що рада, яка не має голосу опозиції – це рада узурпована... В Кременчуці взагалі немає виконкому конкурентного: весь склад виконкому - це службовці ради, це пов’язані з міським головою», - так Осіпов охарактеризував ситуацію, якою мають зацікавитись правоохоронці з точки зору статей 364 та 365 Кримінального кодексу України (зловживання владою та перевищення владних повноважень).

Експерт  порівняв Кременчук з іншими містами України. За його словами, у порівнянні з іншими містами узурпація влади в Кременчуці або на рівні, або навіть більша.

У Львові – ситуація подібна. А ось у Харкові краща ситуація, бо там виконком складається аж з 19 членів, серед яких навіть науковці. У Луцьку - ще краща, бо там з цією проблемою боролися вже під час Революції Гідності. Натомість, «жахливою» експерт назвав ситуацію у Тернопілі.

Разом з тим, експерт вказав на наслідки, яких слід очікувати в умовах узурпації влади на місцевому рівні.

«Ця пошесть загальноукраїнська. Я не кажу, що це винахід вашого мера. Але те, що він цьому навчився і цю гидоту приніс сюди, означає що узурпація влади з’їдає як молодих політиків, так і старих. Ваш мер молодий - я сподівався, що він буде більш демократичний і європейський. Буде сповідувати принципи, а він повністю переніс сюди найгірші практики старої школи», - так Осіпов оцінив наслідки роботи мера, його команди та союзників.

Експерт порекомендував журналістам та активістам розібратися з тим, як в міській раді утворилася більшість. Андрій Осіпов переконаний, що без «договірняків» не обійшлось, а тому по кожному депутату більшості слід розібратись: чи не отримали десь земельних ділянок, підрядів за бюджетні кошти, або ж посад.

Адже така більшість в міський раді становить загрозу інтересам громади.

Кременчуцька газета отримала висновки експерта по Регламенту міської ради на предмет відповідності чинному законодавству України, які можна переглянути нижче.

Окремо зауважимо, що Статут територіальної громади Кременчука вже намагалась оскаржити в суді депутат міської ради Валентина Гордєєва (фракція «Самопоміч»). Однак поки що безуспішно. Як заявляла в залі судового засідання сама Валентина Гордєєва, Статут був прийнятий з порушенням процедури прийняття належних документів. За її словами, чиновники не бачать різниці між обговореннями і слуханнями, та до того ж не опублікували текст Статуту в пресі у встановлений час. 

 

Михайло Андрієнко

Передрук з http://kg.ua/news/ekspert-cherez-uzurpaciyu-vladi-chinovnikami-kremenchuka-mozhna-vidkrivati-kriminalne